Ksım 1

Sosyal medya Bunu henüz duymamış olmanıza imkân yok. Son birkaç yıldır sosyal medya interneti değiştirdi. Aslında, sadece interneti değil tüm dünyayı özellikle de pazarlama dünyasını değiştirdi. Peki, şirketiniz neden en kısa zamanda bu yeni iletişim türlerini hayata geçirmeli? İşte en önemli 7 sebep:

1-Markanızı Öne Çıkarın

Sosyal medya; marka farkındalığını yaratmak, yeni ilişkiler kurmak ve yeni satışlar yaratmak için bir pazarlama kanalı sunar. Peki, neden bunu kullanmayalım? Özellikle ücretsizken!

2-Sadık Takipçiler Oluşturun

İnsanlar yaşayan bir topluluğa sahip bir firmanın parçası olmaktan hoşlanırlar. Böyle bir yaşayan, çevrim içi topluluk firmanızla potansiyel müşterileriniz arasında duygusal bir bağ oluşmasına yardımcı olacaktır. Bu da uzun dönemdeki başarınız için gereklidir.

3-Müşteri Hizmetlerini İyileştirin

Potansiyel müşterilerinizin firmanızla ve birbirleriyle iletişime geçmesini sağlamak müşteri hizmetlerini ve marka güvenilirliğini büyük ölçüde iyileştirecektir.

4-Dijital Görünürlüğünüzü Arttırın

Sosyal ağlarda aktif olmak firmanızın dijital görünürlüğünü arttıracaktır. Sosyal medyanın bütün dünyaya açık olması, paylaşım yetenekleri ve muazzam büyüklükteki kullanıcı sayısı ile firmanızın dijital görünürlüğünü kısa sürede büyük oranlara çıkarabilir.

5-Kullanıcı Trafiğinizi ve SEO Sıralamanızı Arttırın

Sosyal medya web sitenize sürekli büyük hacimde kullanıcı trafiği sağlayabilir. Arama motorları sosyal medya içeriklerinizi de sisteme dahil ettiği için paylaşımlarınız SEO sıralamanızı etkileyecektir.

6-Satışlarınızı ve Hedef Kitlenizi Genişletin

Sosyal medyada potansiyel müşterilerinizi dinlemek onların kendilerine özgü ihtiyaçlarını belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu çoğunlukla satışları arttıracak ve ayrıca müşteri kitlenizi de genişletecektir.

7-Pazarlama Masraflarınızı Düşürün

Sosyal medyada pazarlama, basılı ya da görsel reklamlar gibi geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında her firma için ekonomiktir. Unutmayın ki sosyal medyanın kendisi bedava.